Kaori Sakamoto: Elulugu, Loovus, Karjäär, Isiklik Elu

Sisukord:

Kaori Sakamoto on Jaapani iluuisutamise rahvuskoondise võtmeisik. Üksikuisutamises esineva sportlase õlgade taga - võidud erineva taseme meistrivõistlustel ja Grand Prix. 2018. aastal võitis iluuisutaja nelja kontinendi meistrivõistlustel kuldmedali ja 2019. aastal tuli ta Jaapani meistrivõistluste parimaks.

Kaori Sakamoto: elulugu, loovus, karjäär, isiklik elu

Tee suure spordini

Kaori Sakamoto sündis 9. aprillil 2000 Kobes. See Jaapani linn, mis asub Honshu saarel, on riigi juhtiv sadam ja rahvusvahelise kaubanduse keskus.

Pere otsustas, et neiu läheb juba väikesest peale iluuisutamisele, valik osutus õigeks. Noor Kaori debüteeris Tšehhis Grand Prix'l 2013. aastal. See mainekate võistluste sari on korraldatud noorematele uisutajatele ja toimub mitmel etapil erinevate riikide jäähallidel. Lisaks astus sportlane esmalt Jaapani juunioride meistrivõistluste iluuisutamise jääle. Neiu kordas oma edu järgmisel aastal ja sai õiguse esindada oma riiki Tallinnas peetaval rahvusvahelisel juunioride meistrivõistlustel, kus ta pääses kuue parema hulka ning astus esmakordselt täiskasvanute meistrivõistluste jääle.

Pilt
Pilt

2015/2016 hooaeg oli uisutaja jaoks väga edukas. Ta alustas Aasia karikavõistlustel koos väljapaistvate täiskasvanute sportlastega, kuid esines väga enesekindlalt ja võitis pronksi. Seejärel veetis ta mitu etappi Lätis toimunud juunioride võistlustel, kus ta sai hõbemedali, ja Poolas, kus ta sai neljandaks. Norras toimunud noorte taliolümpiamängudel kuulus Jaapani iluuisutaja kuue parema hulka. Olümpia eel võitis sportlane kodus Grand Prix ja tõusis Pariisis teiseks. Ta oli ka Marseille’is toimunud juunioride Grand Prix võitja. Juunioride meistrivõistluste võitjaks tulnud Kaori astus julgelt vabariigi meistrivõistluste võitlusse, debütant sai 8. koha. Paljude spordivõistluste jooksul on uisutaja suutnud parandada oma senist sportlikku sooritust.

Pilt
Pilt

Olümpiahooaeg

Sakamoto alustas uut hooaega 2017-2018 Aasia karikavõistlustel, kus saavutas ülekaaluka võidu. Sportlane pidas USA-s veel mitu turniiri, kuid poodiumile ronimiseks jäi tal enesekindlus puudu. Järgnes Venemaal Grand Prix seeria, selles etapis pöördus õnn temalt kõrvale ja Kaori lõpetas turniiritabeli keskel. Kuid Grand Prix'i Ameerika etapil sai Jaapani iluuisutaja teiseks. Jaapani üksikmängija veetis aasta lõpu riiklikel meistrivõistlustel, võitles kulla nimel, kuid punktide üldarvestuses astuti vaid poodiumi teisele astmele. Kuu hiljem esitas Taipei mandri meistrivõistlustel kohtunikele ja pealtvaatajatele üllatuse, võites enesekindlalt meistritiitli ja parandades oma tulemusi.

Lõuna-Korea olümpial tuli ta vabakavas vahetusmehena välja ja saavutas viimase koha. Olümpia individuaalturniiri võistlustulemuste järgi oli neiu 6. kohal, Jaapani võistkond aga turniiritabeli 5. real.

Pilt
Pilt

Muud saavutused

2018. aastal jätkas Jaapani iluuisutaja oma karjääri ja tuli nelja kontinendi meistrivõistluste absoluutseks võitjaks ning meeskonnakaaslased võtsid lähedal asuvad poodiumikohad. Nende panus rahvusliku iluuisutamise arendamisse oli tohutu, sest Jaapani koondise selline võit oli alles 2003. ja 2013. aastal. Iga-aastane võistlus ilmus 1999. aastal Euroopa meistrivõistluste analoogina. Selles osalevad Ameerika, Aasia, Austraalia ja Okeaania sportlased. Tasuta programm nimega "Amelie", millega Sakamoto esines, rõõmustas publikut meeldivalt rohkete hüppekaskaadidega, mis koosnesid kolmekordse varba silmusest ja topeltteljest ning neljanda astme astmetest. Nii püstitas uisutaja programmis oma isikliku rekordi - 142, 87 punkti ja võistluste kogusummas - 214, 21 punkti. Taipei uisuväljak on saanud üheks lemmikuisutajaks ja toob talle võidu. Ta tuleb siia tagasi igal aastal, siin tunneb ta end enesekindlalt ja rahulikult.

Naeratavast ja karismaatilisest Kaomist on saanud selle hooaja tõeline avastus. Ta tõi tüdrukule võidu riigi meistrivõistlustel ja hõbeda Ameerika Grand Prix etapil. Iluuisutamise maailmameistrivõistlustel oli jaapanlanna vaid viies, hoolimata sellest, et uisutas lühikavas suurepäraselt ja tema tulemus - 76, 86 punkti - muutus sportlase isiklikuks rekordiks sellisel tasemel võistlustel. Sakamoto alustas oma vabakava koreograafilise rajaga, mis märkamatult voolas kogu programmi viimasesse hüppesse - dünaamiline areng jõudis haripunkti.

Pilt
Pilt

Rõhk hüppel

Jaapani iluuisutaja spordibiograafias on palju võite. Tõeline samurai tegelane, keda ta kõigil võistlustel demonstreerib, aitab tal tulemusi saavutada. Helsingis treenides lõi ta pead ja ebaõnnestus lühikavas. Kuid mul õnnestus end kokku võtta ja hiilgavalt uisutada tasuta programm, mis kõigile muljet avaldas. Iluuisutaja suutis latti hoida ja tõusis Soomes toimunud võistlusel kolmandaks.

Kaori peamine eelis on suurepärased hüpped, mida ta kaasab arvukalt oma programmidesse, vaheldumisi koreograafiliste linkidega. Tema treenerid seadsid superülesande - rõhutada hüppeid, mis Sakamoto muusikaga suurepäraselt ühendab ja osutub uskumatult pehmeks, koos "kasside" maandumistega ja väljumistega.

Jaapani kuulsa iluuisutaja iga esinemine on särav ja suurejooneline, hästi valitud muusika ja keerukate spordielementidega täidetud. Kuid tema jäälennu taga on palju tööd ja mitu tundi treeninguid. Juba valmistub ta peatselt Ameerika Ühendriikides peetavateks Grand Prix uuteks etappideks ning ka Grenoble'is toimuvaks turniiriks. Võitlus tuleb tuline, sest võistlus toob kokku palju tugevaid ja stabiilseid sportlasi, sealhulgas Venemaalt. Täna on 19-aastase Kaori Sakamoto isiklikus elus esikohal sport, tohutu armastus iluuisutamise vastu ja soov võita.