Elena Sedova: Elulugu, Loovus, Karjäär, Isiklik Elu

Sisukord:

Anonim

Elena Sedova on Venemaa spordimeister, riigi meister 10 km jooksus, pronksmedal 3 km sõidus ja ühtlasi ka Novosibirskis Raevichi poolmaratoni viiekordne võitja.

Elena Sedova, spordimeister

Biograafia

Elena Sedova sündis 1. märtsil 1990 Novosibirskis. Kogu Sedova perekond - vanemad ja õde - on spordimeistrid. 11-aastaselt hakkas neiu tegelema kergejõustikuga. Isast sai tema treener, Sergei Vladimirovitš Sedov - Venemaa rahvusvahelise klassi spordimeister, NSV Liidu meister kergejõustikus ja kuulus kõrgeima kategooria treener. 2002. aastal sai ta tööle Novosibirski spordikooli ja asutas jooksusektsiooni. Selles osales 25 inimest, kuid ainult Elena hakkas tegelema professionaalse spordiga. Isa ei tahtnud, et tütar ei pääseks teiste Novosibirski treenerite juurde.

Neiu hakkas jooksma lühikesi 400 ja 800 meetri distantse, kuid näitas kõrgeid tulemusi alles 11. klassis. Mu isa ei sundinud sporti - ta ei tahtnud kaotada sportlase potentsiaali. 2008. aastal, kohe pärast kooli lõpetamist, astus Sedova Novosibirski Riiklikku Tehnikaülikooli. Lõpueksamid jäid maha - neiu hakkas rohkem aega treeningutele pühendama, unustamata samas ülikoolis õppimist. Pärast 2013. aastal kiitusega NSTU lõpetamist pühendus ta spordikarjäärile.

Esimene treeninglaager toimus Kõrgõzstanis 2008. aastal. Mäetreeningute kogemus ja klassid kõrgusel andsid tulemuse - sportlane hakkas kiiremini jooksma. Aasta hiljem läbis ta murdmaa Euroopa meistrivõistluste valiku.

Saavutused profispordis

elena sedova töötab

2009. aastal võitis Elena Sedova Saranskis Venemaa meistrivõistlustel esimese võidu. Ta jooksis 3 km tulemustega 9,34, 10 ja 5 km - ajad 16.55, 99. Aasta hiljem debüteeris ta Saranskis Vene noorte spartakiaadil 10 km distantsil ja saavutas teise koha.

Aasta hiljem osales sportlane võistlustel Euroopas. Prantsusmaal, Celeste ja Saint-Denise linnas toimunud 10 km võistlustel võitis ta auhinnalisi kohti. Morlaixis proovisin ennast esimest korda poolmaratonil ja näitasin suurepärast tulemust, kuigi ta auhinda ei võtnud. Kuid juba 2012. aastal naasis Sedova võidu nimel Prantsusmaale - ta sai Lausanne'is poolmaratonil esikoha.

2016 tõi võidu Novosibirski poolmaratonil ja Moskva maratonil lemmikdistantsil 10 km. Järgmisel aastal kindlustas Elena tulemuse ja saavutas Moskvas toimunud maratonil esikoha. 2019. aasta suvel tuli ta 10 km sõidus Venemaa meistriks, näidates tulemust 32:14:43. 2019. aasta septembris võitis neiu viiendat korda koduvõistlustel Novosibirskis - Aleksander Raevitši poolmaratonil. See sündmus on pühendatud tema isa endise treeneri mälestusele, nii et selles osalemine on Elena jaoks eriti oluline.

Kümme aastat on Elena Sedova olnud Venemaa rahvuskoondise liige ja spordimeister. Tema isiklikud rekordid: 5 km - 15,26, 10 km - 32,13, poolmaraton - 1.12,18. Sedova kandideerimine on põhitöö. Jooksude eest saavad sportlased raha. Venemaa parimad väljamaksed on Moskva ja Novosibirski maratonidel. Ja sportlane võitis Cherbourg'is toimunud Prantsusmaa võistlustel suurima auhinna - 1100 eurot.

sedova jooksmine

Tulevikuplaanid

Elena Sedova hakkas keskenduma pikematele võistlustele. Spordinaise spetsialiseerumine sujub sujuvalt kaugustele 10–21 km. Plaanis on läbida maraton. Neiu jooksis 42,2 kilomeetri pikkuse distantsi vaid ühe korra: 2016. aastal Peterburis Valgetel öödel. Vaatamata palavusele ja võistluseks ettevalmistumise puudumisele jõudis ta finišisse tulemusega 2 tundi 51 minutit. Maraton oli tema jaoks raske: 38 km peal tekkisid tal kõhuhädad, viimased kaks kilomeetrit jooksis ta väga aeglaselt.

Elena Sedova treeningsüsteem

Professionaalne sörkimine on tõsine harjutus. Isa töötas tütre jaoks välja spetsiaalse tunniplaani: viis päeva nädalas, kaks treeningut päevas. Arenevad ristid vahelduvad taastumistega. Isegi puhkepäevadel läheb ta lühikeseks 8-12 km sörkjooksuks. Sportlane läbib nädalas 135–150 km ja enne võistlust 160–165 km. Võistluse käigus vähendatakse nädalast distantsi oluliselt - 70-90 km. Elena isiklik rekord on 172 km nädalas.

elena sedova spordimeister

Vann ja massaaž aitavad pärast selliseid koormusi taastuda. Tüdruk üritab vähemalt paar korda nädalas käia saunas. Pärast treeningut külm dušš lõdvestab ka lihaseid. Võistlusperioodil ostab Sedova sporditoitumist: vitamiinide ja mineraalide kompleksid, BCAA aminohapped.

Isiklik elu ja vaba aeg

Sportlane ei jõua mitte ainult nädala jooksul treenida, vaid leiab jõudu ka teiste jooksjatega konsulteerimisel. Ta soovitab õpilastel kontrollida pulssi jooksmise ajal, tegeleda üldise füüsilise vormisoleku ja järgida õiget toitumist. Külmetuse vältimiseks on oluline valida hea sportlik aluspesu, pöörata tähelepanu Achilleuse kaitsmisele ja kanda hooajalisi kingi. Parem on võtta trenni kaasa pudel vett ja banaan - tühja kõhuga on raske joosta.

Elena sedova

Uuringufondile Wings for Life antud intervjuus soovitab ta naistel, kes on kiindunud jooksu, kaotada jõu- ja hüppeharjutused - see on naisorganismile kahjulik. Kuid kerge spordijooks tuleb kasuks kõigile. Peamine on kuulata oma keha ja mitte treenida jõu abil.

Vaatamata tihedale ajakavale on tüdrukul aega lõõgastuda: ta kohtub sõpradega, käib kinos või külalistel. 29-aastane sportlane pole abielus, ta pühendab kogu aja jooksmisele ja treeningutele.