Kristina Ilchenko: Elulugu, Loovus, Karjäär, Isiklik Elu

Sisukord:

Iltšenko Kristina Sergeevna - kuulus Venemaa laskesuusataja, Venemaa Föderatsiooni spordimeister. Kolmekordne maailmameister suvises laskesuusatamises juunioride seas.

Kristina Ilchenko: elulugu, loovus, karjäär, isiklik elu

Biograafia

Tulevane sportlane sündis 1993. aasta juulis 17. päeval Venemaa linnas Labytangi. Christina oli juba varakult aktiivne laps ja armastas sporti. Polaarlinnas polnud lõikude valik eriti suur ning neiu registreeriti suusasektsiooni. Christinale meeldis suusatamine väga ning treenerid nägid temas head potentsiaali. Hiljem otsustati see loov talent laskesuusatamises paljastada ning neiu viidi üle kohalikku noorte spordikooli, kus lapsi selles spordialas treeniti. Tulevase laskesuusataja esimene mentor oli kuulus Venemaa austatud treener Khamit Akhatov, endine laskesuusataja ise.

Kogenud õpetaja juhendamisel arenes Christina kiiresti ja ületas kohaliku konkurentsi taseme. Keskkoolis kolis ta Tjumeni linna, kus hakkas esinema Venemaal kodustel turniiridel, esindades Tjumeni piirkonda võistlustel.

Pilt
Pilt

Professionaalne karjäär

Hoolimata varajastest õnnestumistest ja kõrgetest tulemustest juunioride tasemel, ei saanud Iltšenko pikka aega kõrgemale. Kodused etteasted olid maksimaalsed ja tüdrukut ei kutsutud rahvuskoondisse.

Debüüt rahvusvahelisel tasemel toimus 2014. aastal, kui neiu kutsuti rahvuskoondisse EM-il osalema. Rõõm kauaoodatud üritusest jäi üürikeseks, Iltšenko tulemused olid ülimadalad: jälitussõidus sai ta vaid üheksanda koha ja sprindis viieteistkümnenda koha.

Pilt
Pilt

Järgmisel aastal osales Kristina rahvuskoondise koosseisus talveuniversiaadil, kus tulemused olid samuti madalad. Massistardis sai ta vaid viieteistkümnenda positsiooni, kuid sprindis nägi pilt parem välja: 26. kohalt startinud neiu lõpetas võistluse kuuendana.

Täiskasvanute tasemel jätkas ta esinemist Venemaa kodustel meistrivõistlustel ja siin oli õnnestumisi rohkem märgata. Iltšenkol pole lasketase kõrgel tasemel, kuid ta on üks riigi kiiremaid naissuusatajaid, mis korvatas tema võistlustel tehtud vead sageli. 2015. aastal võitis Christina oma esimese medali riigi meistrivõistlustel.

Pilt
Pilt

Samal aastal sai neiu ebatavalise pakkumise: ta kutsuti mängima Valgevene rahvuskoondisse. Juba novembris osales ta maailmameistrivõistlustel, kus sai jälitussõidus 54. koha. Tänaseks on see sportlase karjääri parim tulemus.

Perekond

Kui Iltšenko spordikarjäär ei lähe hästi, siis isiklikus elus on ta täielikus korras. Sportlane kohtus pikka aega laskesuusataja Andrei Tokareviga ja abiellus temaga lõpuks. Suurejooneline pidustus toimus 2019. aasta augustis. Ta juhib oma Instagrami, kus jagab kõiki oma isikliku elu üksikasju.