Macrae Colin: Elulugu, Karjäär, Isiklik Elu

Sisukord:

Autosport on üks tähelepanuväärsemaid spordialasid. Sellistel võistlustel saab osaleda ainult hästi treenitud sportlane. Colin McRae on autode vastu huvi tundnud juba lapsepõlvest peale.

McRae Colin
McRae Colin

Starditingimused

Suures osas kujundab inimest keskkond. Autod, mootorrattad ja muud sõidukid tõmbavad paljude poiste tähelepanu. Kui täiskasvanud seda huvi säilitavad, on suur tõenäosus, et noor saavutab korralikke tulemusi. Colin McRae sattus võidusõiduauto istmele kaheaastaselt. See pole üllatav, sest tema isa oli kuulus võidusõitja ja mitmekordne meister erinevatel rallidel ja autokrossidel. Sel hetkel otsustati lapse edasine saatus.

Tulevane võidusõitja sündis 5. augustil 1968 viiekordse Suurbritannia autoralli meistri peres. Vanemad elasid Šoti linnas Lanarkis. Colini vanaisa pidas oma autotöökoda. Väike poiss veetis siin kogu oma vaba aja. Ta abistas usinalt vanureid vigastatud autode parandamisel. Olen alati hoolega töötanud. Tegelikult oli see tõeline haridus, mis oli tulevikus McRae jaoks kasulik. Juba seitsmeaastaselt kingiti talle mootorratas. Kui kutt sai neljateistkümneaastaseks, võitis ta mootorratturina oma karjääri esimese turniiri.

Pilt
Pilt

Turniirid ja võidud

1985. aastal läks McRae mootorrattalt üle autole. Esimesel võistlusel osalemiseks pidi ta sõbralt autot küsima. Debüüt ei õnnestunud. Lihtsal rajal suutis noor võidusõitja tee äärde tõmmata. Selle tulemusena oli meeskond neljateistkümnendal kohal. Järgmisel hooajal Šoti meistrivõistlustel Colin oma viga ei kordanud ja jõudis finišisse esikümnes. See oli tõsine nõue järgneva edu saavutamiseks. Ta sai kohe hüüdnime "Lendav tellis". Võistlustel paremate tulemuste saamiseks peab teil olema usaldusväärne häälestatud mootoriga auto.

Võistlusauto kiireks parandamiseks pidi McRae meeskond komplekteerima mobiilse teenindusjaama. Mehaanikute töökoja jaoks kohandati vana kaubik. 1990. aastal sai Colin Suurbritannia meistrivõistlustel kolmanda koha, sõites Subaru kaubamärgiga autoga. Pärast seda võitu hakkasid väljapaistvad konkurendid temasse suhtuma lugupidavalt ja kartlikult. Pärast arvukaid võite erinevatel radadel sai 1999. aastal McRae väärilise pakkumise. Ta sõlmis lepingu Fordi meeskonnaga.

Pilt
Pilt

Isiklik elu ja surm

Kuulus võidusõitja pühendas kogu oma aja ja energia oma lemmiktegevusele. Isegi Colin kohtus konkursil oma tulevase naisega. Alice Hamilton oli rivaalide meeskonnas navigeerija. Tulevane abikaasa ja naine ei otsinud kompromissi. See asjaolu ei takistanud neil korraldada oma isiklikku elu. Alice ja Colin abiellusid.

2007. aasta septembris suri Colin McRae lennuõnnetuses. Ta kaotas maandumisel kontrolli omaenda kopteri üle. Koos temaga suri kuueaastane poeg.