Kevin Anderson: Elulugu, Loovus, Karjäär, Isiklik Elu

Sisukord:

Kevin Anderson on kuulus Lõuna-Aafrika tennisemängija, kes on võitnud mitmeid profivõistlusi. 2017. aastal oli sportlane suure slämmi turniiri finalistide hulgas.

Kevin Anderson: elulugu, loovus, karjäär, isiklik elu

Kevin sündis 1986. aasta kevadel Johannesburgis. Tema vanemad Michael ja Barbara Anderson on insenerid. Tennise reket oli poisi käes, kui ta oli 6-aastane, ja tema esimene rivaal platsil oli pere noorim liige - vend Gregory. Ega ilmaasjata pole tennis Lõuna-Aafrika viie populaarseima spordiala seas.

Tänu isa armastusele tennises armastuse vastu, nagu ka aastaid kestnud raskele treeningule, jõudsid teismelised heade tulemusteni. Pikka aega esinesid nad kodumaal juunioridena, kuni kolisid Ameerika Ühendriikidesse. Seal mängisid vennad lisaks kõrghariduse omandamisele üliõpilasliigas ja tõid Illinoisile palju võite. Lisaks põhialale demonstreeris Kevin edu kergejõustikus ja 800 meetri jooksudistantsil.

Pärast diplomite saamist kutsuti Gregory tööle New Yorgi tenniseakadeemiasse ja Kevin alustas profispordikarjääri.

Pilt
Pilt

Profisport

Esimest korda märgati 18-aastast Andersoni 2004. aastal sarja "futuurid" turniiridel. Debüüt oli sportlasele edukas. Kolme aasta pärast on ta ennast Challengeri sarjas hästi tõestanud. Tennisisti õnnestumised võimaldasid tal kvalifitseeruda ATP turniirivõistlusele ja tõid uue võidu Ameerika rasketurniiril ja võistlustel New Orleansis.

2008. aastal pääses Kevin Austraalias suure slämmi turniirile, kuid langes pärast esimest vooru. Kuid 2 kuu pärast rehabiliteeris sportlane ennast ja võitis Las Vegases toimunud ATP turniiri finaalis ülekaaluka võidu. Kõik tema väljakul esinemised ei õnnestunud, kuid tänu seitsme järjestikuse võidetud matši kokkuvõttele pääsemisele pääses Anderson finaali ja pääses maailma 100 parema tennisisti nimekirja. Wimbledonis toimunud turniiril õnnestus tal jõuda võistluse veerandfinaali. Tennisist osales 2008. aasta olümpiamängudel, mis peeti Hiina pealinnas. Ja kuigi Lõuna-Aafrika sportlane langes individuaalvõistlustel peaaegu kohe välja, jõudis paarismängus 2. ringi.

2009. aastal võitis Kevin enesekindlalt San Remos savist Challengeri, sestpeale on savi tema lemmikpind. Sel perioodil kaasnesid sportlasega ebaõnnestumised ja tema maailma edetabel langes 161. kohale. Kuid juba järgmisel aastal võitis ta kõvasti Challengeri ja kuulus Atlanta poolfinalistide hulka.

Pilt
Pilt

Au tipul

2011. aasta osutus tennisisti jaoks pöördepunktiks. Lisaks sellele, et sportlane sai Johannesburgi väljakutel parimaks, võitis ta esmakordselt ATP turniiri. Miamis toimunud esinemistel jõudis Anderson veerandfinaali ja sai maailma edukaimate tennisistide edetabelis 32. koha.

2013. aasta kujunes sportlase eluloos kõige edukamaks. Ta pääses Austraalia meistrivõistluste finaali, seejärel tuli Marokos finalistiks ja kordas oma varasemat edu Atlantas. Kevin jõudis Roland Garrose 4. etappi ja Wimbledoni 3. ringi. Näitajate summa poolest oli Anderson maailma 20 parema hulgas.

2014. aastal pani ta USA-s ATP turniiri võitmisega taas endast rääkima. Suurepärane tehnika ja hulk uusi õnnestumisi viis tennisisti maailma edetabelis 12. reale.

Järgmised kaks aastat ei olnud sportlasele eriti edukad. Teda kummitasid vigastused ja võidud vaheldusid kaotustega. Suure slämmi võistlustel pääses tennisist napilt 3. vooru, mis mõjutas hetkega tema reitingut. Kevin ei suutnud püsida 50 parema hulgas ja pääses 67. kohale.

Pilt
Pilt

Sportlane jättis 2017. aasta hooaja alguse vahele, kuid jõudis Estorilis saviturniiril poolfinaali. Prantsusmaal toimunud võistlustel jõudis ta 4. vooru ning Washingtoni turniiril jõudis ta esimest korda finaali ja tõusis planeedi parimate tennisistide edetabelis 15. kohale. USA lahtiste finaalis osutus Anderson kogu turniiri ajaloo kõige vähem tituleeritud sportlaseks, mis ei takistanud tal head tulemust näitamast.

2018. aastal jõudis tennisist Pune turniiri finaali ja osutus parimaks New Yorgi võistlustel. Temast sai Madridi võistlusel poolfinalist ja ta startis edukalt Wimbledoni meistrivõistlustel. Kord finaalis sai temast esimene Lõuna-Aafrika Vabariik, kes saavutas nii kõrge skoori alates 1985. aastast. Aasta tulemuste kokkuvõttes maailma parimate reketite seas oli Anderson 5. real.

Sportlane avas 2019. aasta hooaja võiduga Pune turniiril. Pärast seda osales ta Austraalia meistrivõistlustel ja pääses Wimbledoni meistrivõistluste 3. vooru.

Pilt
Pilt

Kuidas ta täna elab

Andersonil õnnestus jõukate tennisistide müüt ümber lükata. Tagasi vaadates võime öelda, et tee profispordini osutus Kevini jaoks okkaliseks ja käänuliseks. Kuulsuse tippu tõusnud ta sai jagu paljudest raskustest ja takistustest, kuid kasutas juhust, mille saatus talle andis. Kõik tema võidud on raske töö tulemus. Sportlase eripära on tema kõrge kasv - 203 sentimeetrit, millega seoses kummitasid mängijat põlveprobleemid, millega hiljem liitusid mitmed operatsioonid küünarnukil, mis mõjutasid servi kvaliteeti.

Täna räägib Kevin tänulikult oma isast, kes tõi ta sporti ja toetas teda kogu aeg. Olles suur tennisefänn, õppis Michael Anderson ise raamatutest mängima ja hakkas lapsi juhendama, unistades neist tippmängijad. Tema peamine otsus oli saata pojad õppima, hoolimata sellest, et perel polnud piisavalt raha.

Nüüd elab Kevin Ameerika Ühendriikide linnas Golfi voos Floridas ja treenib ühes Chicago klubis. Isikliku elu kohta on teada, et 2011. aastal sidus sportlane selle sõlme. Golfimängija Kelsey O Neil sai tema naiseks. Tüdruk läks spordi juurde juba tudengiaastatel, kui ta õppis ülikoolis, kus ta kohtus oma tulevase abikaasaga. Ta sai raamatupidaja kutse, kuid ei tööta oma erialal. Tüdruk viskab nalja, et eelistab "lugeda oma mehe raha kui võõraid". Abikaasa üritab koos abikaasaga uusi projekte luua. Korraga pidas ta koos oma naisega oma veebisaiti ja blogi-tuuri, püüdes anda oma panuse spordiala toetamisse.

Kevin veedab vaba aja raamatuid lugedes või kitarri mängides. Autoralli on ka tema hobi. Viimasel ajal on tennisist pööranud tähelepanu keskkonnaprobleemidele ja pooldanud plasti kasutamise vähendamist, sealhulgas sellistel kuulsatel võistlustel nagu Wimbledon.