Stepan Maryanyan: Elulugu, Loovus, Karjäär, Isiklik Elu

Sisukord:

Stepan Maryanyan on üks lootustandvamaid kreeka-rooma maadlejaid. Tal on mitu võitu Venemaa, Euroopa ja maailma meistrivõistlustel. Ainult olümpiaauhind pole Maryanyani notsupangas ja see on sportlase peamine sportlik unistus.

Stepan Maryanyan: elulugu, loovus, karjäär, isiklik elu

Biograafia: algusaastad

Stepan Mailovich Maryanyan sündis 21. septembril 1991 Krasnodari lähedal Dinskaja külas. Isa tõi ta spordi juurde. Kui Stepan oli 9-aastane, hakkas ta külas käima kreeka-rooma maadlussektsioonis. Alguses ei meeldinud talle see spordiala suurte koormuste tõttu. Stepan astus klassidele igati vastu, põgenes ennetähtaegselt treeningutelt.

Isa aga ei lubanud tal spordist loobuda. Armeenia peredes on vanema sõna seadus, nii et Stepan jätkas koolitust. Hiljem ühes intervjuus märgib ta, et on isale tänulik, et ta ei lasknud tal spordist loobuda. 11. eluaastaks oli Stepan treeningprotsessis osalenud ega saanud enam ilma kreeka-rooma maadluseta elada.

Teismelisena osales Maryanyan aktiivselt erinevatel nii linna kui ka piirkonna tähtsusega võistlustel. Tema notsupangas sel perioodil mitukümmend eri konfessioonide medalit.

Pilt
Pilt

Karjäär

2012. aasta Venemaa karikas oli Stepani esimene edukas võistlus täiskasvanute seas. Siis sai ta teise koha, mis oli väga õnnelik. Samal aastal võttis Maryanyan kuulsa maadleja Ivan Poddubny mälestusele pühendatud Grand Prix'l hõbeda. Samal hooajal sai Stepan Venemaa kreeka-rooma maadluse meistrivõistlustel kolmandaks.

Järgmine aasta oli Maryanyani jaoks väga edukas. Ta võitis kulla kahel märkimisväärsel turniiril: Ivan Poddubny Grand Prix ja maailmakarika. Venemaa meistrivõistlustel ja Euroopa Rahvuste Karikal oli Stepan kolmas.

Pilt
Pilt

Terve 2014. aasta ei võistlenud Maryanyan vigastuste tõttu. Järgmisel hooajal tuli ta Bakuus peetud Euroopa olümpiamängude meistriks. Intervjuus tunnistas sportlane, et see võit oli tema jaoks kõige meeldejäävam.

2017. aastal oli Stepan Venemaa kreeka-rooma maadluskoondises kuni 60 kg kaalukategooria "kindel" esinumber. Hooaja alustas ta Ivan Poddubny Grand Prix kolmanda kohaga. Kevadel võitis ta maailmakarika ja suvel tuli ta esmakordselt riigi meistriks ning tagas endale planeedi eelseisvateks meistrivõistlusteks koha rahvuskoondises.

Pilt
Pilt

Maryanyan läks Pariisis peetud maailmameistrivõistlustele võitma, kuid ta kaotas ühe heitluse ja tõusis lõpuks kolmandaks. Stepan pühendas oma "pronksi" Venemaale. Kolm kuud hiljem võitis ta Euroopa Rahvuste Karika.

2019. aasta suvel kordas Maryanyan neli aastat tagasi Bakuus edu, tulles taas Euroopa mängude võitjaks. Nüüd on kõik sportlase mõtted hõivatud Tokyo olümpiamängudeks valmistumisega.

Isiklik elu

Stepan Maryanyan üritab oma perekonda mitte reklaamida. Tema suhtlusvõrgustikes näete ainult pilte treeningutelt ja võistlustelt. Sportlane ütles aga ühes intervjuus, et tal on naine ja väike tütar.