Anastasia Egorova: Elulugu, Loovus, Karjäär, Isiklik Elu

Sisukord:

Anastasia Egorova on Venemaa laskesuusataja. Ta tuli 2017. aastal taliuniversiaadil sprindis pronksmedalistiks. 2018. aastal Hanti-Mansiyskis toimunud IBU karika võitja võitis jälitussõidus ja sprindis hõbeda ning tuli individuaalses 15 km sõidus Venemaa meistriks.

Anastasia Egorova: elulugu, loovus, karjäär, isiklik elu

Eilne juunior, paljulubav laskesuusataja Anastasia Sergeevna Jegorova võitis võidukalt Venemaa meistrivõistlused. Seni pole sportlasel professionaalses valdkonnas mitu teenet, kuid nii meedia kui ka fännid on tema karjäärist juba huvitatud.

Spordiolümpusele tõusu algus

Tulevase meistri elulugu sai alguse 1994. aastal. Tüdruk sündis 13. juulil Murmanskis. Sportlase perekonnast on vähe teada, Anastasia ei andnud oma vanemate kohta mingit teavet.

Spordikarjääri alustas ta Murmanski spordikoolis nr 3. Jekaterina Mihhailovna Pyanovast sai tüdruku esimene mentor. Tal tekkis õpilases armastus spordi vastu, õnnestus õpetada teda saavutama võite ja ülesannete täitmist. Pianova tunnistati tol ajal linnas parimaks nooreks mentoriks.

Esimest korda hakkas Jegorova laskesuusatamise vastu huvi tundma kaheteistkümneselt. Alguses ei andnud koolitus paljutõotavaid tulemusi. Sportlane ei lõpetanud aga harjutamist, otsides visalt positiivseid muutusi.

Sportlane otsustas hariduse omandada Murmanski Riiklikus Tehnikaülikoolis. Koolitus lõpetati 2016. aastal. Anastasia pälvis diplomi erialal "Transpordi- ja tehnoloogiliste masinate ja komplekside käitamine".

Saavutused

Spordimaailm ei märganud pikka aega oma uut elanikku. Tüdrukuid ei olnud auhinnasaajate nimekirjades ei pärast piirkondliku võistkonna esinemist juunioride võistlustel ega täiskasvanute võistkonna koosseisus.

Vanemasse koosseisu ülemineku ajal vahetus treener. Egorova mentorid olid kogenud õpetaja, kes kasvatas üles palju sportlasi, olümpiavarukooli peatreener Sergei Konstantinovitš Subbotin ja Aleksander Yurievich Kachanovsky. 2015. aastal andis tema eestvedamisel raske koolitus tulemusi. Anastasia sai spordimeistri tiitli.

Neiu kuulutas end lootustandvaks laskesuusatajaks 2017. aastal. Ainult kitsale Murmanski fännide ringile teadaolevalt sai Jegorova Almatõs peetud talveuniversiaadil sprindis kolmandaks, andes järele kogenumatele võidusõitjatele Ukrainast ja Kasahstanist.

Venemaa laskesuusatamise koondise reservi registreerimine õnnestus Vitali Noritsõni juhendamisel edukalt. 2009. aastal oli kogenud laskesuusataja riigi meister. Ta võitis mitte ainult klassikalise, vaid ka suvise laskesuusatamise. Ufas toimunud Euroopa meistrivõistlustel kuulus Noritsyn rahvuskoondisse. Laskesuusataja jooksis teatevõistluse koos Schraderi, Šipulini ja Vasiljeviga. Jooksu tulemuseks oli "pronks".

2012. aastal alustas Vitali oma treenerikarjääri, saades peagi riigi naiste rahvuskoondise vanem mentoriks. Jegorova mäletab temaga koostööd tänutundega. Just tema juhtimist nimetab naine oma hiilgavate võitude peamiseks põhjuseks.

Hobid ja perekond

Anastasia isiklikust elust pole midagi teada. Neiu on täielikult keskendunud oma karjäärile. Pidev treenimine, tihedad ajakavad ja võistlus ei paku võimalusi suhete ja romantika arendamiseks. Laskesuusataja Instagrami järgi otsustades on tema seni ainus romantiline hobi sport.

Murmanski riikliku tehnikaülikooli üliõpilane, sportlane Anastasia Sergeevna Egorova, pälvis 2015. aastal Venemaa spordimeistri tiitli.

Kuid lisaks laskesuusatamisele meeldib Jegorova ka kergejõustikule. 2016. aastal õnnestus Nastjal võita selles spordis Murmanski piirkonna meistrivõistluste karikas.

Tüdruk armastab väga kirjandust. Ta püüab veeta võimalikult palju aega sugulaste ja perega. Rohkem kui üks kord suhtlusvõrgustikes tunnistas laskesuusataja, et igatseb kodu, on alati rõõmus oma vanemaid ja sõpru nähes.

2018. aasta oli sportlase võidukäik. Just sel perioodil toimus tõeline läbimurre. Keegi ei oodanud kogenematult ja silmatorkamatult laskesuusatajalt selliseid saavutusi. Hantõ-Mansiiskis kuulutas Nastya end tugevaks võitlejaks. IBU karikavõistlustel sai neiu jälitussõidus ja sprindis teise koha.

Väljavaated ja plaanid

Siis tuli 2018. aastal riigi meistrivõistlustel võimas ja kiire võit individuaalses 15 km sõidus. Tüdrukul ei õnnestunud laskmata laskmata tulistada. Ta tunnistab, et selle osa eest ta kõige tugevamate osalejate hulka ei kuulu. Kunagi laskesuusatamisega tegelenud aja jooksul ei õnnestunud Jegoroval laskehinnangu tippu jõuda.

Kuulus laskesuusataja eemaldas distantsi oskuslikult läbides oma mitte nii tugevad küljed. Paari sekundi jooksul möödus Nastya rivaalist. Takistust ei saanud ei möödalaskmised ega karistusaeg. Muljetavaldavast auhinnast on saanud oluline ja väga ergutav boonus. Egorova tunnistas intervjuus, et Murmanski laskesuusatamise rahastamine on ebastabiilne, kuid tänu tema edule on lootust paremaks muutuda.

Paljutõotava laskesuusataja kogu edasise saatuse pööras ootamatu meistrivõistlus pea peale. Nastya võit tõestas, et uus põlvkond sportlasi suudab fänne rõõmustada ja hämmastada. Nii helge õhkutõusmine põhjustas neiu järgmise hooaja rahvuskoondise põhikoosseisu kuulumise.

Egorova potentsiaal on muljetavaldav. Tal on, mille poole püüelda, ja on midagi muud, mille kallal töötada. Venemaa meistrivõistluste võit näitas, et Anastasia edestab kaugelt rivaale ja suudab saada tunnustatud laskesuusatähtede väärilisteks konkurentideks.