Nikita Mazepin: Elulugu, Karjäär, Isiklik Elu

Sisukord:

Nikita Mazepin on Venemaa võidusõiduautojuht, miljardäri poeg ja Uralchemi omanik. 2020. aasta lõpus sõlmis ta lepingu Ameerika "talli" Haasiga. Mazepinist sai "kuninglike võistluste" ajaloos neljas Venemaa sõitja Vitali Petrovi, Sergei Sirotkini ja Daniil Kvjatti järel.

Nikita Mazepin: elulugu, karjäär, isiklik elu

Varasematel aastatel

Nikita Dmitrievich Mazepin sündis 2. märtsil 1999 Moskvas. Tema isa Dmitri Mazepin on mitu korda Forbesi nimekirjas olnud. Nüüd on ta Uralchemi kontserni juht, kuhu kuulub mitu mineraalväetiste tootmise ettevõtet. Just isa on Nikita peasponsor. Ekspertide sõnul oleks ilma tema rahata poisil keeruline vormel 1 sisse murda.

Pilt
Pilt

Nikita Mazepin tunnistas intervjuus, et istus rooli esimest korda viie aastaselt. Paari aasta pärast tekkis tal huvi kardisõidu vastu.

Alates kaheteistkümnendast eluaastast võttis Mazepin aktiivselt osa erinevatest KF, KF2, KF3 ja KFJ klasside turniiridest. 15-aastaselt sai Nikita CIK-FIA maailmameistrivõistlustel teise koha. Tegemist on kardisõidu maailmameistrivõistlustega juunioride seas.

Pilt
Pilt

Alates 2015. aastast hakkas Mazepin võistlema Vormel 2000 sarja etappidel. Ühes sõidus lõpetas ta 36 punktiga teisel positsioonil. Samal aastal sai Nikita Toyota võistlussarjas 18. koha. Pärast seda sai ta kutse Saksamaa meeskonda Josef Kaufmann Racing. Mazepin pidas mitu lippu oma lipu all, kuid ei näidanud häid tulemusi.

Karjäär

Kui Nikita sai 17-aastaseks, hakkas ta vormel-3 võistlema. Mazepin esindas HitechGP meeskonda Inglismaalt. Selle raames veetis ta 30 võistlussõitu, saades 10 punkti. Tänu sellele sulges Mazepin individuaalvõistluse kahekümne parema sõitja. Tänu osalemisele Eurocupil ja Suurbritannia meistrivõistlustel.

Samal aastal siirdus Nikita teise Suurbritannia meeskonda - Force India, kes mängis vormel 1-s. Selles oli ta loetletud arengupiloodina. Tema ülesannete hulka kuulus esinemine proovisõitudel. Niisiis, kahe päevaga Silverstone'i rajal sõitis ta kokku 104 ringi.

Pilt
Pilt

2017. aastal jätkas Mazepin esinemist vormel-3 Euroopa meistrivõistlustel. Hooaja jooksul suutis ta individuaalvõistluses koguda 108 punkti ja sulgeda esikümne.

Aasta hiljem vahetas Nikita autosõidu klassi. Ta hakkas mängima GP3-s. See on avatud rataste võistlusklass, mis lõpetati 2018. aastal. Kõige esimesel võistlusel, mis toimus Barcelonas, tuli Mazepin favoriidina finišisse. Sellele järgnes väga edukate võistluste sari. Selle tulemusena suutis Nikita hooaja lõpetada 198 punktiga. See võimaldas tal saada individuaalvõistlusel teiseks.

2020. aastal hakkas Mazepin esinema vormel 2-s. Temast sai Briti Hitech Grand Prix meeskonna piloot. Aasta lõpus sõlmis temaga lepingu Ameerika "tall" Haas "Vormel 1" -st.

Mõni päev pärast märkimisväärset sündmust lahvatas skandaal. Selles oli süüdi Mazepini tüdruksõbra postitatud video. Sellel puudutas ta tüdruku rinda. Video põhjustas vormel-1 fännide üle maailma tormise pahameele. Mazepin vabandas avalikult, öeldes, et video on mõeldud kitsale ringile inimestele.

Isiklik elu

Nikita Mazepin eelistab vanemaid tüdrukuid. On teada, et mõnda aega kohtus ta laulja Timati endise tüdruksõbra Alena Šiškovaga.